Pero godine 2016. Graf von Faber-Castell
Jučer su nam stigli svježi i mirisni katalozi – ” pero godine 2016 Marka Graf von Faber-Castell”. Ako želite saznati koji je proizvod izrađen od plamenog javora, zlata i oniksa – ovaj je članak za vas!
Sve je počelo uzbudljivom inspiracijom…..
Pero godine 2016. odnosi se na povijest austrijske carice Marije Terezije. Upravo je ona donijela pločice iz istočne Kine u svoju palaču Schönbrunn. Luksuzni paneli izrađeni su u carskoj tvornici u Pekingu.
Crno lakirane pločice bile su postavljene u drvene obloge od javora i ukrašene pozlaćenim okvirima. Otuda izravni završetak ove izvanredne olovke!
Tko je stvorio olovku 2016? – nekoliko riječi o umjetnicima i njihovom projektu
Prilikom dizajniranja kolekcije Pen of the Year 2016. Graf von Faber-Castell pozvao je konzervatora mira iz Vieux-Laquea Silvija Miklina i japanskog umjetnika Tomiza Saratanija, specijaliziranog za Maki-e tehniku.
Ono što su zajedno stvorili nadmašilo je naša najluđa očekivanja. Dizajn posebnog motiva podijelili su u tri dijela, a svaki od njih je prekriven crnim lakom te podvrgnut procesu lakiranja i pečenja.
Ovaj komplicirani proces završio je prekrivanjem motiva zlatom i lak.
Olovka godine 2016. vrlo je atraktivna zbog materijala od kojih je izrađena. Tijelo je prekriveno pločama od crnog oniksa i plamenog javora.Sve je uokvireno platinom. Poklopac olovke prekriven je ručno brušenim, dijamantno brušenim crnim oniksom.
Za mene osobno to su najveće prednosti ove ekskluzivne olovke!
Svaki od ovih unikatnih pribora za pisanje pakiran je u lakiranu drvenu kutiju. Olovka ima i individualni broj.
Da ne bi bilo sumnje u korištene sirovine, postoji certifikat potpisan od strane majstora dragog kamenja iz tvornice Herbert Stephan u Idar Obersteinu koji potvrđuje autentičnost korištenog oniksa. Umjetnik Tomizo Saratani osobno je nadgledao slike od 24-karatnog zlata.
Ograničenje prikupljanja
Kao i obično, takve olovke su ograničene. Najvrjednije u pozlaćenoj verziji su 120 komada nalivpera i 50 komada kemijskih olovaka. U platinastoj verziji 500 komada nalivpera i 150 komada kemijskih olovaka!
Kemijska olovka u platinastoj verziji u trgovini www.luxuryproducts.pl stoji 13.760 PLN, dok nalivpero košta oko 2000 PLN više.
Za pozlaćeno izdanje platit ćemo 30.960 PLN odnosno 32.250 PLN.
Možda će se za mnoge ovi iznosi pokazati kao prepreka. Međutim, osobno preporučujem ulaganje i diverzifikaciju svog novca u tako elitni i ograničeni proizvod. Velik dio zbirke namijenjen je privatnim primateljima. Drugi segment su tvrtke i njihovi vrijedni izvođači.
Ovo je nedvojbeno jedinstvena olovka, tako da će sigurno pronaći mnogo primatelja u Poljskoj, što snažno potičem.
Ostavite komentar